Fotoeskapada.pl

Chełmno

Warto zobaczyć też...

Malownicze miasto z bogactwem zabytkowych kościołów, baszt, zachowanym niemalże w całości murem obronnym o długości ponad 2 kilometrów i ratuszem będącym wspaniałym przykładem sztuki renesansowej.

W kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP przechowywane są relikwie św. Walentego. Dzięki tym relikwiom, wraz z nastaniem w Polsce mody na obchodzenie "Walentynek", Chełmno zaczyna urastać do rangi stolicy zakochanych. 14 lutego, czyli w dniu św. Walentego w mieście organizowane są walentynkowe zabawy, konkursy i wystawy. Jednak bez względu na porę roku, na jednej z chełmińskich ławeczek, zawsze możemy spotkać wpatrzoną w siebie parę zakochanych.

Galeria 1

Galeria 2

W galerii 2

Instrukcja przesłania pozdrowień... "W celu przesłania pozdrowień należy: przy pomocy np. telefonu komórkowego zaprosić pozdrawianą osobę na stronę www.chelmno.pl, na której znajduje się obraz z kamery pokazującej ławeczkę; usiąść na ławeczce i skierować wzrok na kamerę znajdującą się powyżej drewnianego wejścia do budynku Urzędu Miasta; przesłać pozdrowienia. Uwaga: kamera nie transmituje dźwięku."