Get Adobe Flash player
STRONA GŁÓWNA mazowieckie Warszawa

Warszawa

Strona Warszawy http://www.um.warszawa.pl/

Warto zobaczyć: przewodnik po Warszawie, agroturystyka mazowieckie

Zabytki Warszawy i atrakcje turystyczne - 1

Zamek Królewski
Zamek Królewski

Zamek Królewski
Zamek Królewski
Stare Miasto
Pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta
Kataryniarz
Kolumna Zygmunta
Kapela warszawska

Zabytki Warszawy i atrakcje turystyczne - 2

Barbakan
Barbakan

Barbakan
Pomnik Małego Powstańca
Pałac Kultury i Nauki
Widok z Pałacu Kultury
Grób Nieznanego Żołnierza
Grób Nieznanego Żołnierza
Pałac Prezydencki

Łazienki Królewskie

Łazienki Królewskie
Łazienki Królewskie

Cmentarz Powązkowski


Warszawa współczesna


Muzea w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie http://www.mnw.art.pl/. W muzeum wyeksponowanych jest ponad 400 obrazów ukazujących malarstwo polskie począwszy od XVI wieku do wybuchu I Wojny Światowej. Znajdują się też dzieła malarzy europejskich (malarstwo włoskie, francuskie, niderlandzkie, niemieckie, holenderskie i flamandzkie). Miłośnicy sztuki starożytnej mają okazję obejrzeć tysiące obiektów ze starożytnej Grecji, Rzymu, Etrurii, Egiptu, Mezopotamii, Iranu, Syrii i Palestyny. Sztuka średniowieczna reprezentowana jest m.in. przez obrazy i rzeźby z Polski oraz z ważnych centrów artystycznych Europy. Całość uzupełnia Galeria Sztuki Polskiej XX Wieku, Galeria Sztuki Zdobniczej oraz Galeria Faras z zabytkami z Sudanu. Gmach główny Muzeum Narodowego mieści się przy Al. Jerozolimskich 3 w Warszawie.

Cyfrowe Muzeum Narodowe w Warszawie http://cyfrowe.mnw.art.pl/dmuseion

Muzeum Powstania Warszawskiego http://www.1944.pl/. Muzeum przedstawia historię powstania warszawskiego za pomocą zrekonstruowanego kanału, repliki samolotu Liberator, maszyn drukarskich, licznych map, zdjęć oraz kronik filmowych Biura Informacji i Propagandy AK. W celu silniejszego oddania atmosfery, jaka panowała w okupowanej Warszawie, ekspozycja oddziałuje obrazem, światłem i dźwiękiem. Muzeum znajduje się w budynku dawnej elektrowni tramwajowej przy ul. Grzybowskiej 79 w Warszawie.

 

Zamek Królewski http://www.zamek-krolewski.pl/

Muzeum Historyczne Miasta Stołecznego Warszawy http://www.mhw.pl/

Muzeum Łazienki Królewskie http://www.lazienki-krolewskie.pl/home.html

Muzeum Zbrodni Katyńskiej http://www.muzeumkatynskie.pl/

Muzeum Techniki w Warszawie http://www.muzeum-techniki.waw.pl/

Muzeum Kolejnictwa w Warszawie http://www.muzeumkolejnictwa.waw.pl/

Muzeum Literatury http://www.muzeumliteratury.com.pl/

Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa http://www.muzeum.warszawa.pl/

Muzeum Pałacu w Wilanowie http://www.wilanow-palac.art.pl/

Muzeum Plakatu w Wilanowie http://www.postermuseum.pl/

Muzeum Wojska Polskiego http://www.muzeumwp.pl/

Muzeum Sportu i Turystyki http://www.muzeumsportu.waw.pl/

Państwowe Muzeum Archeologiczne w Warszawie http://www.pma.pl/

Placówki muzyczne i teatralne

Teatr Wielki http://www.teatrwielki.pl/

Teatr Narodowy http://www.narodowy.pl/

Filharmonia Narodowa http://www.filharmonia.pl/

Warszawska Opera Kameralna http://www.operakameralna.pl/

Studio Buffo http://studiobuffo.com.pl/