Fotoeskapada.pl

Galindia - magiczna Kraina Marii i Cezarego Kubackich

GALINDIA - tajemnicza kraina na Mazurach zanurzona w legendach i mitach Wielkich Jezior a po wiekach wydobyta z niepamięci przez Yzegusa II obecnego wodza Galindów, który na półwyspie u ujścia rzeki Krutyni kontynuuje tradycje i uniwersalne idee tego historycznego plemienia. W magicznych klimatach swojego Grodu i Osady Galindów oczarowuje gości z całego Świata pięknem monumentalnych rzeźb z twardego dębu i kamienia, które upamiętniają wydarzenia z ponad tysiącletnich dziejów Galindów zamieszkujących Krainę Tysiąca Jezior i nieprzebytą Puszczę pełną dzikiego zwierza.

W Galindii dnia dzisiejszego można szybko odreagować stresy współuczestnicząc w licznych zabawach, obrzędach i rytuałach.

Tutaj wśród śpiewu ptaków i muzyki świerszczy rodzą się wielkie i trwałe uczucia oraz niebanalne przyjaźnie.

Wędrując przez podziemne labirynty Galindii trafimy do pięknej Bursztynowej Komnaty lub do strasznych ciemnych lochów i głodowych studni. W oryginalnych wielkich komnatach odbywają się konferencje a w obszernych pieczarach słychać gromki śmiech uczestników wesołych i beztroskich zabaw.

W kilku biesiadnych salach urocze Galindki serwują smakowite i oryginalne dania a piękne i wojownicze Amazonki porywają do tańca i zbiorowej zabawy. Z ciemnej Groty Szamana dobiegają dźwięki magicznych bębnów i grzechotek, zmieszanych z szeptem wróżek przepowiadających przyszłość.

Wszystkie drogi zawracają do Galindii, aby tam odnaleźć Krainę piękna, ciszy i wszechogarniającej nieskażonej przyrody.

Tekst: Cezary Kubacki

Strona Galindii