Get Adobe Flash player
STRONA GŁÓWNA Szklarska Poręba

Szklarska Poręba - wyciągi, szkoły narciarskie i snowboardu, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

(zobacz też: województwo dolnośląskie, Szklarska Poręba, noclegi w Szklarskiej Porębie)

Narciarstwo zjazdowe

Szklarska PorębaSzklarska Poręba to jeden z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Narciarze mają do dyspozycji 20 wyciągów narciarskich (wyciągi orczykowe, 2 osobowa kolej linowa, oraz nowa 6 osobowa kolej linowa). Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 12 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Ponad to jest wiele krótszych tras, znajdujących się na stokach usytuowanych w samej Szklarskiej Porębie. W sumie na narciarzy czeka prawie 20 km nartostrad. Stoki są dodatkowo dośnieżane, a wiele spośród nich jest również oświetlona, dając możliwość jazdy po zmroku.

 

 

 

 

Narciarstwo biegowe

Bieg PiastówSzklarska Poręba – Jakuszyce to ośrodek narciarstwa biegowego oferujący prawie150 km tras biegowych. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna zalega tu grubą warstwą do późnej wiosny. Wszystkie trasy tworzą pętle w kształcie listka koniczyny i łączą się ze sobą, dając możliwość łączenia tras przejazdu lub wyboru z dostosowaniem do własnych potrzeb,część tras posiada homologację FIS.
Od ponad 30 lat w Szklarskiej Porębie odbywa się wielkie święto narciarzy klasycznych –największa imprezą masowa w tej części Europy - Bieg Piastów, który należy do Światowej Ligi Biegów Długodystansowych Worldloppet, W 2012 roku rozgrywane tu będą zawody Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym.

 

(fot. Piotr Kaczmarski, inf. Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie)

 

Wyciągi narciarskie

SkiArena http://www.sudetylift.com.pl/

SkiArena

(mapka udostępniona przez UM w Szklarskiej Porębie)

Szkoły narciarskie i snowboardu

Szkoła Narciarstwa i Snowboardu Carv-Ski, http://www.carvski.com/

Szkoła Narciarska Zawislan-Ski http://www.zawislan-ski.karkonosze.pl/

Szkoła Snowboardu Board 4 fun http://board4fun.pl/

Szkoła narciarstwa i snowboardu Superski http://www.superski.pl/

Szkoły narciarskie, wypożyczalnie sprzętu

Rafa-Sport http://www.rafa-sport.pl/

Wypożyczalnia Sprzętu Sportowego - Serwis - Mariola Rusin http://www.narty-szklarska.eu/

Snow 4 Fun http://www.snow-4-fun.pl/

Wypożyczalnie sprzętu

Stacja Jakuszyce http://www.stacja-jakuszyce.pl/

Ski - Max, Ski - Drive http://www.szkolanarciarska.net/wypoyczalnie.html

 

Narciarstwo zjazdowe

Szklarska Poręba to jeden z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Narciarze mają do dyspozycji 20 wyciągów narciarskich (wyciągi orczykowe, 2 osobowa kolej linowa, oraz nowa 6 osobowa kolej linowa). Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 12 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Ponad to jest wiele krótszych tras, znajdujących się na stokach usytuowanych w samej Szklarskiej Porębie. W sumie na narciarzy czeka prawie 20 km nartostrad. Stoki są dodatkowo dośnieżane, a wiele spośród nich jest również oświetlona, dając możliwość jazdy po zmroku.

Narciarstwo biegowe

Szklarska Poręba – Jakuszyce to ośrodek narciarstwa biegowego oferujący prawie150 km tras biegowych. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna zalega tu grubą warstwą do późnej wiosny. Wszystkie trasy tworzą pętle w kształcie listka koniczyny i łączą się ze sobą, dając możliwość łączenia tras przejazdu lub wyboru z dostosowaniem do własnych potrzeb,część tras posiada homologację FIS.

Od ponad 30 lat w Szklarskiej Porębie odbywa się wielkie święto narciarzy klasycznych –największa imprezą masowa w tej części Europy - Bieg Piastów, który należy do Światowej Ligi Biegów Długodystansowych Worldloppet, W 2012 roku rozgrywane tu będą zawody Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym.