Fotoeskapada.pl

Szklarska Poręba - wyciągi, szkoły narciarskie i snowboardu, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego.

Narciarstwo zjazdowe

Szklarska Poręba to jeden z największych ośrodków narciarskich w polskich Karkonoszach. Narciarze mają do dyspozycji 20 wyciągów narciarskich (wyciągi orczykowe, 2 osobowa kolej linowa, oraz nowa 6 osobowa kolej linowa). Na stokach Szrenicy przygotowanych jest 5 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 12 km. Są to nartostrady dla narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Ponad to jest wiele krótszych tras, znajdujących się na stokach usytuowanych w samej Szklarskiej Porębie. W sumie na narciarzy czeka prawie 20 km nartostrad. Stoki są dodatkowo dośnieżane, a wiele spośród nich jest również oświetlona, dając możliwość jazdy po zmroku.

Narciarstwo biegowe

Szklarska Poręba – Jakuszyce to ośrodek narciarstwa biegowego oferujący prawie150 km tras biegowych. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym pokrywa śnieżna zalega tu grubą warstwą do późnej wiosny. Wszystkie trasy tworzą pętle w kształcie listka koniczyny i łączą się ze sobą, dając możliwość łączenia tras przejazdu lub wyboru z dostosowaniem do własnych potrzeb,część tras posiada homologację FIS.

Od ponad 30 lat w Szklarskiej Porębie odbywa się wielkie święto narciarzy klasycznych –największa imprezą masowa w tej części Europy - Bieg Piastów, który należy do Światowej Ligi Biegów Długodystansowych Worldloppet, W 2012 roku rozgrywane tu będą zawody Pucharu Świata w narciarstwie klasycznym.

(fot. Piotr Kaczmarski, inf. Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie)

Wyciągi narciarskie


SkiArena http://www.sudetylift.com.pl/

(mapka udostępniona przez UM w Szklarskiej Porębie)

Szkoły narciarskie, wypożyczalnie sprzętu:

Wypożyczalnie sprzętu: